Home Marketing Czym są katalogi stron WWW
Marketing

Czym są katalogi stron WWW

Katalogi stron WWW to bardzo duże zbiory przeróżnych stron internetowych, które najczęściej bywają posegregowane tematycznie. Katalogi są jedną z technik pozycjonowania stron. Są często wybieranym sposobem, ponieważ usługa ta często jest darmowa lub wymaga umieszczenia linka zwrotnego na swojej witrynie, którą dodajemy do danego katalogu. Istnieją również katalogi płatne.

W katalogach można znaleźć zarówno strony dotyczące mody i urody, jak i strony różnych firm. Możemy wyróżnić katalogi wielotematyczne, w których znajdziemy wizytówki stron WWW każdego rodzaju. Istnieją też katalogi jednotematyczne, np. katalogi firm, gdzie swoje oferty mogą dodawać instytucje prowadzące jakaś działalność gospodarczą. Możemy się również spotkać z katalogami branżowymi, które są kierowane do jakiejś sprecyzowanej grupy docelowej. Do katalogów branżowych zaliczymy taki katalog stron internetowych, gdzie znaleźć możemy tylko i wyłącznie strony firm, które tworzą strony WWW, zajmują się pozycjonowaniem lub copywritingiem.

Możemy wyróżnić katalogi moderowane oraz niemoderowane. W katalogach moderowanych każdy wpis jest najpierw sprawdzany pod kątem zgodności i poprawności. Wpis nie może naruszać regulaminu strony. Jeśli będzie poprawny, zostaje dodany do bazy stron. W katalogach niemoderowanych wpis nie jest sprawdzany, tylko od razu dodawany do spisu. Z jednej strony, dodać tam można właściwie każdą stronę, ale z drugiej – takie katalogi stają się źródłem mało wiarygodnym i miejscem pełnym spamu i stron nikomu nie potrzebnych.

Przeprowadzki Warszawa

Author

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *